Espoo Espoo Suomenoja Helsinki Joensuu Jyväskylä Kuopio

Laakkonen Espoo

Veljekset Laakkonen Oy
Luomannotko 7
02200 Espoo
Vaihde 010 214 8200
Fax 010 214 8238


BMW/MINI Ajanvaraus/Huoltopalvelut, puh. 010 214 9000
Sähköposti bmw.huoltopalvelut@laakkonen.fi

Varaosat, puh. 010 214 8290
Sähköposti varaosat.espoo@laakkonen.fi

Suorahuolto, puh. 010 214 8270

Sijainti kartalla

Aukioloajat
Automyyntima-pe klo 09.00-18.00, la klo 10.00-15.00
Huoltoma-pe klo 07.30-17.00
Varaosatma-pe klo 07.30-17.00, la klo 10.00-15.00
Suorapalveluma-pe klo 07.30-15.30, la suljettu

Automyynti

Sinikka Ekholm
Automyyjä


Puh: 0102148213
Fax: 0102148238
sinikka.ekholm@laakkonen.fi
Matti Lindgrén
Automyyjä


Puh: 0102148205
Fax: 0102148238
matti.lindgren@laakkonen.fi
Tero Poijärvi
Automyyjä


Puh: 0102148206
Fax: 0102148238
tero.poijarvi@laakkonen.fi
Joonas Puttonen
Automyyjä


Puh: 010 214 8216
Gsm: 050 509 0156
joonas.puttonen@laakkonen.fi
Eino Rissanen
Automyyjä


Puh: 0102148208
Fax: 0102148238
eino.rissanen@laakkonen.fi
Niclas Rodolfi
Automyyjä


Puh: 0102148209
Fax: 0102148238
niclas.rodolfi@laakkonen.fi
Santtu Schalin
Automyyjä


Puh: 0102148212
Fax: 0102148238
santtu.schalin@laakkonen.fi
Kristian Tuunainen
Automyyjä


Puh: 0102148214
Fax: 0102148238
kristian.tuunainen@laakkonen.fi
Pasi Punakivi
Automyyjä


Puh: 0102148207
Fax: 0102148238
pasi.punakivi@laakkonen.fi
Sami Salomäki
Automyyjä


Puh: 0102148211
Fax: 0102148238
sami.salomaki@laakkonen.fi
Robin Johansen
Myyntiavustaja


Puh: 0102148203
Fax: 0102148238
robin.johansen@laakkonen.fi
Heikki Salmenautio
Myyntijohtaja


Puh: 0102148204
Fax: 0102148238
Gsm: 0400667867
heikki.salmenautio@laakkonen.fi
Mika Tahvanainen
Vaihtoautopäällikkö


Puh: 010 214 8245
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0500 700 164
mika.tahvanainen@laakkonen.fi
Mika Eriksson
Vaihtoautomyyjä


Puh: 0102148241
Fax: 0102148238
mika.eriksson@laakkonen.fi
Tomi Petäjäniemi
Vaihtoautomyyjä


Puh: 0102148242
Fax: 0102148238
tomi.petajaniemi@laakkonen.fi
Tuomo Saario
Vaihtoautomyyjä


Puh: 0102148244
Fax: 0102148238
tuomo.saario@laakkonen.fi

Huolto

Mika Lindén
Huoltoneuvoja


Puh: 0102148253
Fax: 0102148238
mika.linden@laakkonen.fi
Jaakko Liukkala
Huoltoneuvoja


Puh: 0102148254
Fax: 0102148238
jaakko.liukkala@laakkonen.fi
poissa (11.08-02.01)
Risto Pullinen
Huoltoneuvoja


Puh: 0102148256
Fax: 0102148238
risto.pullinen@laakkonen.fi
Sami Sohlman
Huoltoneuvoja


Puh: 0102148257
Fax: 0102148238
sami.sohlman@laakkonen.fi
Lauri Svahn
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8258
Fax: 010 214 8238
lauri.svahn@laakkonen.fi

Hallinto

Mika Koivunen
Autotalonjohtaja


Puh: 010 214 8001
Fax: 010 214 8080
Gsm: 050 380 8715
mika.koivunen@laakkonen.fi
Jonna Tuomisto
Kassanhoitaja


Puh: 010 214 8201
Fax: 010 214 8238
jonna.tuomisto@laakkonen.fi
Carita Rönkkö
Yhteyspäällikkö


Puh: 010 214 8215
Fax: 010 214 8238
Gsm: 050 570 4804
carita.ronkko@laakkonen.fi
Marjut Penttinen
Huollon sihteeri


Puh: 010 214 8255
Fax: 010 214 8238
marjut.penttinen@laakkonen.fi

Suorahuolto

Lari Castrén
Mekaanikko


Puh: 0102148271
Fax: 0102148238
lari.castrén@laakkonen.fi
Petri Ilmonen
Mekaanikko


Puh: 0102148272
Fax: 0102148238
petri.ilmonen@laakkonen.fi

Varaosat

Kirsikka Andersin
Varaosapäällikkö


Puh: 010 214 8291
Fax: 010 214 8238
Gsm: 050 509 0153
kirsikka.andersin@laakkonen.fi
Ville Arffman
Varaosamyyjä


Puh: 0102148292
Fax: 0102148238
ville.arffman@laakkonen.fi
Mirta Kess
Varaosamyyjä


Puh: 0102148293
Fax: 0102148238
mirta.kess@laakkonen.fi
Vesa Puumalainen
Varaosamyyjä


Puh: 0102148294
Fax: 0102148238
vesa.puumalainen@laakkonen.fi
Vesa Viinikka
Varaosamyyjä


Puh: 0102148295
Fax: 0102148238
vesa.viinikka@laakkonen.fi