Espoo Helsinki Joensuu Jyväskylä Kuopio

Laakkonen Espoo

Veljekset Laakkonen Oy
Luomannotko 7
02200 Espoo
Vaihde 010 214 8200
Fax 010 214 8238


BMW/MINI Ajanvaraus/Huoltopalvelut, puh. 010 214 9000
Sähköposti bmw.huoltopalvelut@laakkonen.fi

Varaosat, puh. 010 214 8290
Sähköposti varaosat.espoo@laakkonen.fi

Suorahuolto, puh. 010 214 8270

Sijainti kartalla

Aukioloajat
Automyyntima-pe klo 09.00-18.00, la klo 10.00-15.00
Huoltoma-pe klo 07.30-17.00
Varaosatma-pe klo 07.30-17.00, la klo 10.00-15.00
Suorapalveluma-pe klo 07.30-15.30, la suljettu

Automyynti

Sinikka Ekholm
Automyyjä


Puh: 010 214 8213
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505221390
sinikka.ekholm@laakkonen.fi
poissa (22.06-18.07)
Teemu Leppä
Automyyjä


Puh: 010 214 8216
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0504638265
teemu.leppa@laakkonen.fi
Matti Lindgrén
Automyyjä


Puh: 010 214 8205
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090140
matti.lindgren@laakkonen.fi
poissa (29.06-18.07)
Tero Poijärvi
Automyyjä


Puh: 010 214 8206
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0400440623
tero.poijarvi@laakkonen.fi
Eino Rissanen
Automyyjä


Puh: 010 214 8208
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090154
eino.rissanen@laakkonen.fi
Niclas Rodolfi
Automyyjä


Puh: 010 214 8209
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090142
niclas.rodolfi@laakkonen.fi
Santtu Schalin
Automyyjä


Puh: 010 214 8212
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505028158
santtu.schalin@laakkonen.fi
Kristian Tuunainen
Automyyjä


Puh: 010 214 8214
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0504143993
kristian.tuunainen@laakkonen.fi
Pasi Punakivi
Automyyjä


Puh: 010 214 8207
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090149
pasi.punakivi@laakkonen.fi
poissa (29.06-04.07)
Sami Salomäki
Automyyjä


Puh: 010 214 8211
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090148
sami.salomaki@laakkonen.fi
Robin Johansen
Myyntiavustaja


Puh: 010 214 8203
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505179879
robin.johansen@laakkonen.fi
Heikki Salmenautio
Myyntijohtaja


Puh: 010 214 8204
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0400 667 867
heikki.salmenautio@laakkonen.fi
Mika Tahvanainen
Vaihtoautopäällikkö


Puh: 010 214 8245
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0500 700 164
mika.tahvanainen@laakkonen.fi
poissa (17.06-04.07)
Mika Eriksson
Vaihtoautomyyjä


Puh: 010 214 8241
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0407010949
mika.eriksson@laakkonen.fi
Tomi Petäjäniemi
Vaihtoautomyyjä


Puh: 010 214 8242
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0504063207
tomi.petajaniemi@laakkonen.fi
Tuomo Saario
Vaihtoautomyyjä


Puh: 010 214 8244
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505028030
tuomo.saario@laakkonen.fi
poissa (22.06-10.07)

Huolto

Mika Lindén
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8253
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090138
mika.linden@laakkonen.fi
poissa (29.06-11.07)
Jaakko Liukkala
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8254
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090141
jaakko.liukkala@laakkonen.fi
Antti Oramies
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8261
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090147
antti.oramies@laakkonen.fi
Risto Pullinen
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8256
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090146
risto.pullinen@laakkonen.fi
Lauri Svahn
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8258
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090145
lauri.svahn@laakkonen.fi
Jarkko Mustonen
Huoltopäällikkö


Puh: 010 214 8025
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505221414
jarkko.mustonen@laakkonen.fi

Hallinto

Mika Koivunen
Autotalonjohtaja


Puh: 010 214 8001
Fax: 010 214 8080
Gsm: 050 380 8715
mika.koivunen@laakkonen.fi
Jonna Tuomisto
Kassanhoitaja


Puh: 010 214 8201
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090132
jonna.tuomisto@laakkonen.fi
Marjut Penttinen
Huollon sihteeri


Puh: 010 214 8255
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090155
marjut.penttinen@laakkonen.fi

Varaosat

Kirsikka Andersin
Varaosapäällikkö


Puh: 010 214 8291
Fax: 010 214 8238
Gsm: 050 509 0153
kirsikka.andersin@laakkonen.fi
Ville Arffman
Varaosamyyjä


Puh: 010 214 8292
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090135
ville.arffman@laakkonen.fi
Mirta Kess
Varaosamyyjä


Puh: 010 214 8293
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090137
mirta.kess@laakkonen.fi
poissa (15.06-04.07)
Vesa Puumalainen
Varaosamyyjä


Puh: 010 214 8294
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090134
vesa.puumalainen@laakkonen.fi
Vesa Viinikka
Varaosamyyjä


Puh: 010 214 8295
Fax: 010 214 8238
Gsm: 0505090136
vesa.viinikka@laakkonen.fi