Espoo Espoo Suomenoja Helsinki Joensuu Jyväskylä Kuopio

Laakkonen Helsinki

Veljekset Laakkonen Oy
Mekaanikonkatu 2
00880 Helsinki
Vaihde 010 214 8000
Fax 010 214 8080


BMW/MINI Ajanvaraus/Huoltopalvelut, puh. 010 214 9001
Sähköposti bmw.huoltopalvelut@laakkonen.fi

Varaosat, puh. 010 214 8040
Sähköposti varaosat.helsinki@laakkonen.fi

Suorahuolto, puh. 010 214 8030

Korikorjaamo, puh. 010 214 8090

Sijainti kartalla

Aukioloajat
Automyyntima-pe klo 09.00-18.00, la klo 10.00-15.00
Huoltoma-pe klo 07.30-17.00
Varaosatma-pe klo 08.00-17.00, la klo 10.00-15.00
Korikorjaamoma-pe klo 08.00-16.00
vahinkotarkastukset ma-pe 09.00-15.30
Suorapalveluma-pe klo 08.00-16.00, la klo 10.00-15.00

Automyynti

Leena Marrasmaa-Jämsén
Autosihteeri


Puh: 010 214 8005
Fax: 010 214 8080
leena.marrasmaa-jamsen@laakkonen.fi
Sirpa Tervo
Autosihteeri


Puh: 010 214 8003
Fax: 010 214 8080
sirpa.tervo@laakkonen.fi
poissa (21.07-10.08)
Mika Aalto
Automyyjä


Puh: 010 214 8082
Fax: 010 214 8080
mika.aalto@laakkonen.fi
Jari Blomgren
Automyyjä


Puh: 010 214 8083
Fax: 010 214 8080
jari.blomgren@laakkonen.fi
Riina Harjunpää
Automyyjä


Puh: 010 214 8095
Fax: 010 214 8080
riina.harjunpaa@laakkonen.fi
Teemu Männistö
Automyyjä


Puh: 010 214 8063
Fax: 010 214 8080
teemu.mannisto@laakkonen.fi
poissa (14.07-10.08)
Jari Peltonen
Automyyjä


Puh: 010 214 8069
Fax: 010 214 8080
jari.peltonen@laakkonen.fi
Jesse Sirkiä
Automyyjä


Puh: 010 214 8064
Fax: 010 214 8080
jesse.sirkia@laakkonen.fi
poissa (14.07-03.08)
Marko Tiger
Automyyjä


Puh: 010 214 8065
Fax: 010 214 8080
marko.tiger@laakkonen.fi
poissa (30.06-27.07)
Marko Vilen
Automyyjä


Puh: 010 214 8067
Fax: 010 214 8080
marko.vilen@laakkonen.fi
poissa (30.06-27.07)
Kaj Wallen
Automyyjä


Puh: 010 214 8066
Fax: 010 214 8080
kaj.wallen@laakkonen.fi
poissa (08.07-27.07)
Jukka Syrjänen
Myyntiavustaja


Puh: 010 214 8011
Fax: 010 214 8080
jukka.syrjänen@laakkonen.fi
poissa (30.06-27.07)
Jyrki Stenberg
Myyntijohtaja


Puh: 010 214 8061
Fax: 010 214 8080
jyrki.stenberg@laakkonen.fi
Ari Haarakangas
Vaihtoautopäällikkö


Puh: 010 214 8051
Fax: 010 214 8080
ari.haarakangas@laakkonen.fi
poissa (07.07-03.08)
Mikko Hanninen
Vaihtoautomyyjä


Puh: 010 214 8052
Fax: 010 214 8080
mikko.hanninen@laakkonen.fi
Tommi Hokkanen
Vaihtoautomyyjä


Puh: 010 214 8053
Fax: 010 214 8080
tommi.hokkanen@laakkonen.fi
poissa (30.06-27.07)
Jari Kauppi
Vaihtoautomyyjä


Puh: 010 214 8055
Fax: 010 214 8080
jari.kauppi@laakkonen.fi
poissa (14.07-10.08)
Lari Porenne
Vaihtoautomyyjä


Puh: 010 214 8054
Fax: 010 214 8080
lari.porenne@laakkonen.fi
Janne Haavisto
Diplomatic sales manager


Puh: 010 214 8007
Fax: 010 214 8080
janne.haavisto@laakkonen.fi

Huolto

Petri Ikonen
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8021
Fax: 010 214 8080
petri.ikonen@laakkonen.fi
Ari Nurvo
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8027
Fax: 010 214 8080
ari.nurvo@laakkonen.fi
Toni Ikonen
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8022
Fax: 010 214 8080
toni.ikonen@laakkonen.fi
Tatu Karppinen
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8023
Fax: 010 214 8080
tatu.karppinen@laakkonen.fi
poissa (21.07-03.08)
Jonne Reijonen
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8024
Fax: 010 214 8080
jonne.reijonen@laakkonen.fi
poissa (14.07-10.08)
Jarkko Mustonen
Huoltopäällikkö


Puh: 010 214 8025
Fax: 010 214 8080
jarkko.mustonen@laakkonen.fi
poissa (14.07-10.08)
Lasse Takala
Taksimekaanikko


Puh: 010 214 8032
Fax: 010 214 8080
lasse.takala@laakkonen.fi

Korikorjaamo

Elias Koskinen
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8008
Fax: 010 214 8080
elias.koskinen@laakkonen.fi
Pasi Matikainen
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8009
Fax: 010 214 8080
pasi.matikainen@laakkonen.fi
poissa (30.06-27.07)
Timo Suonsilta
Huoltoneuvoja


Puh: 010 214 8026
Fax: 010 214 8080
timo.suonsilta@laakkonen.fi

Hallinto

Mika Koivunen
Autotalonjohtaja


Puh: 010 214 8001
Fax: 010 214 8080
mika.koivunen@laakkonen.fi
poissa (30.06-27.07)
Maarit Iivari
Kassanhoitaja


Puh: 010 214 8002
Fax: 010 214 8080
maarit.iivari@laakkonen.fi
poissa (07.07-03.08)
Irma Malm
Toimistopäällikkö


Puh: 010 214 8010
Fax: 010 214 8080
irma.malm@laakkonen.fi
Mikko Järvinen
Jälkimarkkinoinnin aluejohtaja


Puh: 010 214 8072
Fax: 010 214 8080
mikko.jarvinen@laakkonen.fi
Nina Plahn
Myyntikoordinaattori


Puh: 010 214 8004
Fax: 010 214 8080
nina.plahn@laakkonen.fi

Suorapalvelu

Pauli Svensk
Automekaanikko


Puh: 010 214 8031
Fax: 010 214 8080
pauli.svensk@laakkonen.fi
Mikko Väyrynen
Automekaanikko


Puh: 010 214 8033
Fax: 010 214 8080
mikko.vayrynen@laakkonen.fi

Varaosat

Matti Visa
Varaosapäällikkö


Puh: 010 214 8045
Fax: 010 214 8080
matti.visa@laakkonen.fi
Joonas Kinnunen
Varaosamyyjä


Puh: 010 214 8041
Fax: 010 214 8080
joonas.kinnunen@laakkonen.fi
Tommi Peteri
Varaosamyyjä


Puh: 010 214 8042
Fax: 010 214 8080
tommi.peteri@laakkonen.fi
Hamied Safie
Varaosamyyjä


Puh: 010 214 8043
Fax: 010 214 8080
hamied.safie@laakkonen.fi
Timo Sarsola
Varaosamyyjä


Puh: 010 214 8046
Fax: 010 214 8080
timo.sarsola@laakkonen.fi
poissa (07.07-27.07)