Espoo Helsinki Joensuu Jyväskylä Kuopio

Laakkonen Helsinki

Veljekset Laakkonen Oy
Mekaanikonkatu 2
00880 Helsinki
Vaihde 010 214 8000
Fax 010 214 8080


BMW/MINI Ajanvaraus/Huoltopalvelut, puh. 010 214 9001
Sähköposti bmw.huoltopalvelut@laakkonen.fi

Varaosat, puh. 010 214 8040
Sähköposti varaosat.helsinki@laakkonen.fi

Suorahuolto, puh. 010 214 8030

Korikorjaamo, puh. 010 214 8090

Sijainti kartalla

Aukioloajat
Automyyntima-pe klo 09.00-18.00, la klo 10.00-15.00
Huoltoma-pe klo 07.30-17.00
Varaosatma-pe klo 08.00-17.00, la klo 10.00-15.00
Korikorjaamoma-pe klo 08.00-16.00
vahinkotarkastukset ma-pe 09.00-15.30
Suorapalveluma-pe klo 08.00-16.00, la klo 10.00-15.00

Automyynti

Chris-Erik Fagerroos
Automyyjä


Puh: 010 214 8005
Gsm: 050 413 6889
chris-erik.fagerroos@laakkonen.fi
Ari Isokangas
Automyyjä


Puh: 010 214 8018
Gsm: 050 439 0113
ari.isokangas@laakkonen.fi
Tuomas Kivioja
Automyyjä


Puh: 010 214 8015
Fax: 010 214 8080
Gsm: 050 437 1015
tuomas.kivioja@laakkonen.fi
Mikko Korpela
Automyyjä


Puh: 010 214 8019
Gsm: 040 554 3357
mikko.korpela@laakkonen.fi
Teemu Männistö
Automyyjä


Puh: 010 214 8063
Fax: 010 214 8080
Gsm: 050 550 2716
teemu.mannisto@laakkonen.fi
poissa (10.07-05.08)
Jari Peltonen
Automyyjä


Puh: 010 214 8069
Fax: 010 214 8080
Gsm: 050 502 8145
jari.peltonen@laakkonen.fi
Marko Tiger
Automyyjä


Puh: 010 214 8065
Fax: 010 214 8080
Gsm: 050 593 2911
marko.tiger@laakkonen.fi
poissa (07.07-31.07)
Seppo Vehkajärvi
Automyyjä


Puh: 010 214 8006
Fax: 010 214 8080
Gsm: 050 415 2553
seppo.vehkajarvi@laakkonen.fi
Kaj Wallen
Automyyjä


Puh: 010 214 8066
Fax: 010 214 8080
Gsm: 050 040 8508
kaj.wallen@laakkonen.fi
Tommi Kortelainen
Myyntipäällikkö


Puh: 010 214 8013
Gsm: 040 512 0102
tommi.kortelainen@laakkonen.fi
Janne Haavisto
Diplomatic sales manager


Puh: 010 214 8007
Fax: 010 214 8080
Gsm: 050 046 5746
janne.haavisto@laakkonen.fi
poissa (17.07-05.08)

Huolto

Jarkko Mustonen
Korjaamopäällikkö


Puh: 010 214 8025
Fax: 010 214 8080
jarkko.mustonen@laakkonen.fi
poissa (14.07-28.07)
Mikko Aho
Palvelumyyjä


Puh: 010 214 8028
Fax: 010 214 8080
mikko.aho@laakkonen.fi
Ari Nurvo
Palvelumyyjä


Puh: 010 214 8027
Fax: 010 214 8080
ari.nurvo@laakkonen.fi
Jonne Reijonen
Palvelumyyjä


Puh: 010 214 8024
Fax: 010 214 8080
jonne.reijonen@laakkonen.fi
poissa (24.07-12.08)
Petri Ikonen
Palvelumyyjä


Puh: 010 214 8021
Fax: 010 214 8080
petri.ikonen@laakkonen.fi
Lasse Takala
Taksimekaanikko


Puh: 010 214 8032
Fax: 010 214 8080
lasse.takala@laakkonen.fi

Korikorjaamo

Elias Koskinen
Korjaamopäällikkö


Puh: 010 214 8008
Fax: 010 214 8080
elias.koskinen@laakkonen.fi
poissa (10.07-05.08)
Timo Suonsilta
Palvelumyyjä


Puh: 010 214 8026
Fax: 010 214 8080
timo.suonsilta@laakkonen.fi
Pasi Matikainen
Palvelumyyjä


Puh: 010 214 8009
Fax: 010 214 8080
pasi.matikainen@laakkonen.fi
poissa (24.07-19.08)

Hallinto

Sirpa Tervo
Myyntisihteeri


Puh: 010 214 8003
Fax: 010 214 8080
sirpa.tervo@laakkonen.fi
Toni Louho
Jälkimarkkinointipäällikkö


Puh: 010 214 8035
toni.louho@laakkonen.fi
Maarit Iivari
Asiakasvastaava


Puh: 010 214 8002
Fax: 010 214 8080
maarit.iivari@laakkonen.fi
poissa (24.07-05.08)
Patrik Viertola
Myyntijohtaja


Puh: 010 214 7410
Fax: 010 214 7497
patrik.viertola@laakkonen.fi
Irma Malm
Toimistopäällikkö


Puh: 010 214 8010
Fax: 010 214 8080
irma.malm@laakkonen.fi
poissa (07.07-30.07)

Suorahuolto

Pauli Svensk
Automekaanikko


Puh: 010 214 8031
Fax: 010 214 8080
pauli.svensk@laakkonen.fi
Mikko Väyrynen
Automekaanikko


Puh: 010 214 8033
Fax: 010 214 8080
mikko.vayrynen@laakkonen.fi

Varaosat

Matti Visa
Varaosapäällikkö


Puh: 010 214 8045
Fax: 010 214 8080
matti.visa@laakkonen.fi
poissa (03.07-29.07)
Joonas Kinnunen
Varaosamyyjä


Puh: 010 214 8046
Fax: 010 214 8080
joonas.kinnunen@laakkonen.fi
Markku Niemelä
Varaosamyyjä


Puh: 010 214 8043
Fax: 010 214 8080
markku.niemela@laakkonen.fi
Joonas Niilerpalo
Varaosamyyjä


Puh: 010 214 8047
Fax: 010 214 8080
joonas.niilerpalo@laakkonen.fi
Tommi Peteri
Varaosamyyjä


Puh: 010 214 8042
Fax: 010 214 8080
tommi.peteri@laakkonen.fi